TOPlist

Chalupa Dana

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Obekt se nachází v malebné obci Ždírnice, která leží asi 2km od hlavní silnice mezi Novou Pakou a Trutnovem. Doporučená doprava: osobní automobil. Autobusové spojení: Horní Olešnice - odtud 2km pěšky nebo Zadní Ždírnice (jezdí zde 2x denně) 50m k chalupě. Vlakové spojení: zastávka Hostinné.
Vybavení a služby
Hostům je k dispozici sat.TV, DVD přehrávač s velkým výběrem dětských DVD,elektronické šipky,obývací pokoj, vybavená kuchyně - 4potýnková sklokeramická deska, myčka nádobí, mikrovlnná trouba, lednice, mrazák, automatická pračka, vysavač. Topení ve stylových kachlových kamnech + ústřední vytápění. Parkování: Zdarma na zahradě. Chalupa se nachází v malebné obci Ždírnice, která katastrálně náleží k obci Horní Olešnice. Obec má jenom několik stálých obyvatel. Je využívána především k rekreačním účelům chalupářů. Obec je situována mimo hlavní silniční tahy, proto je velmi klidná a bezpečná. Samotná chalupa je na vlastním pozemku. Tento je oplocený. Na zvlněné travnaté zahradě se nacházejí udržované skalky a jedno menší jezírko. Toto je možné ve večerních hodinách osvětlit a navodit tak příjemnou atmosféru. Dále se na zahradě nachází ohniště s posezením a ještě jedno samostatné posezení tvořené zavěšenou houpací lavicí, umístěnou mezi dvěma stromy, dále velký masivní stůl s lavicí a dětské pískoviště s hračkami. Je také možné zdarma po domluvě zapůjčit dětskou postýlku, vaničku a židličku. Na zahradě je místo pro parkování tří osobních aut. K dispozici je také badmintonová souprava a elektronické šipky. 300 m od chalupy se nachází malé fotbalové hřiště se dvěma menšími zasíťovanými brankami, které je hlavně o víkendech využívané místními chalupáři k prestižním zápasům. Je možné se k nim přidat. Samotná chalupa je přízemní stavení, které se skládá ze dvou ložnic, obývacího pokoje a kuchyně, ve které jsou funkční a v chladných dnech často využívaná stylová kachlová kamna uspůsobená k ústřednímu vytápění. V chalupě jsou dvě ložnice. První se čtyřmi lůžky, druhá se dvěma lůžky. Je možné připravit i přistýlku. Sociální zařízení je nově opravené. Samozřejmostí je vana, sprchový kout, toaleta, automatická pračka. Teplá voda se ohřívá v elektrickém bojleru. V koupelně je možné topit také v lázeňských kamnech a ohřát tak více vody. Součástí je i pískovcový sklep, kde na sedmém schodu je ideální teplota pro vychlazení piva. Dřevo na otop je možné brát z připravených zásob dle potřeby. Wi-Fi nemáme, musíte se bavit spolu!!! Poznámka : domácí zvířata NE

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný
Rekreace a služby v okolí
V obci se nenachází žádný obchod či restaurace. Nejbližší krámek s potravinami je vzdálen 1200 m od chalupy, větší nákupy lze realizovat v obci Dolní Kalná, kde je dobře zásobený soukromý obchod, který je vzdálený 5km, případně v Hostinném, kde je několik obchodů. Hostinné je vzdálené cca 8km. Nebližší restaurace, kde se vaří, je vzdálená cca 1400m od chalupy. V místě je možné podnikat výlety do blízkého či vzdáleného okolí nebo do okolních lesů, které jsou plné hub, malin či borůvek. Do nejbližšího lesa je to jenom několik stovek metrů. Místo je klidné a je vhodné pro rodiny s dětmi a pro starší lidi, kteří hledají klid a pohodu. Okolí obce, tipy na výlety, zajímavé odkazy a orientační vzdálenost od místa ubytování: Dolní Kalná: obchod, koupaliště, kemp (5km). Kemp Kateřina: přírodní koupaliště, jízda na koních a na velbloudech (12km). Dvůr Králové nad Labem: ZOO – safari, koupaliště, letiště – možnost zakoupení vyhlídkového letu, přehrada Les království, (18km). Jánské Lázně: horská turistika, lanová dráha na Černou horu, možnost zapůjčit horské koloběžky, přeprava kol lanovou dráhou zdarma (26km). Pec pod Sněžkou: horská turistika, lanová dráha na nejvyšší horu v České republice (36km) Malá Úpa - Pomezní boudy: horské středisko, horská turistika (37km). Trutnov: cca 35000 obyvatel, letní koupaliště, krytý bazén, sauna, masáže, kino, obchodní řetezce Kaufland, Hypernova, zimní stadión, muzeum (20km). Lázně Bělohrad a Lázně Velichovky (23km). Hostinné: sportovně relaxační centrum (8km) Vrchlabí: horské městečko brána do Krkonoš (16km). Špindlerův Mlýn: horské středisko, aquapark, sedačková lanová dráha, letní bobová dráha (31km). Jičín: brána do Českého ráje, aquapark, letní koupaliště, historické centrum (31km). Český ráj: Prachovské skály, Jinolické rybníky, Trosky (35km). Rybník Vřešťov: kemp, koupání (25km). Nová Paka: muzeum Klenotnice, Paulánský klášter ve stylu radikálního baroka, dřevěný řeckokatolický kostelík z Podkarpatské Rusi a novorenesanční Suchardův dům, expozice historických vozidel a motocyklů (17km). Kuks: klášter a hospitál (25km). Jaroměř a Josefov: historická pevnost s podzemními chodbami, vojenské muzeum, železniční muzeum (32km). Mostek: kemp a koupaliště (7km). Pecka: kemp a koupaliště, hrad (16km). Hořice: galerie plastik, Chrám Narození Panny Marie, židovský hřbitov, Sochařský park, Masarykova věž samostatnosti, Dachova-koupaliště, a slavné Hořické trubičky (25km). Hradec Králové: stotisícové správní středisko, divadlo, kina, zimní stadión, aquapark s umělými vlnami (46km). Adršpach: turistika, skály (38km). Broumovsko: turistika, skály (60km). Možnost návštěvy příhraničních oblastí Polska, přes hraniční přechody Pomezní boudy nebo Královec. Zde doporučujeme návštěvu Jelenej Gory, průmyslového města s osmdesáti tisíci obyvateli.